Vətən Sağlamlığının Qoruyucusu: Akademik M.Ə.Mirqasımov adına Respublika Klinik Xəstəxanasında Sahib Hüseynovun Fəaliyyəti
Baş həkim olaraq Sahib Hüseynov, yalnız bir rəhbər deyil, eyni zamanda Azərbaycan səhiyyəsinin inkişafı üçün yorulmaz zəhmət çəkən, müasir tibb xidmətlərinin təşkilində öncül rol oynayan görkəmli tibb xadimidir. Onun rəhbərliyi altında Respublika Klinik Xəstəxanası həm peşəkarlığın, həm də insanpərvərliyin simvoluna çevrilmişdir. Hər gün xəstəxananın koridorlarında onun diqqəti, qayğısı və əməli rəhbərliyi hiss olunur, bu da xəstələrin və ailələrinin etibarını artırır, tibbi xidmətin səviyyəsini yüksəldir.
Sahib Hüseynov rəhbərliyi dövründə xəstəxananın strukturunu, elmi-tədqiqat fəaliyyətini və müasir tibbi texnologiyaların tətbiqini uğurla inkişaf etdirərək Azərbaycan səhiyyəsində yeni standartlar yaratmışdır. O, yalnız xəstəxananın gündəlik idarəçiliyinə deyil, həm də strateji inkişaf planlarının hazırlanmasına, gənc mütəxəssislərin yetişdirilməsinə və tibb işçilərinin professional bacarıqlarının artırılmasına böyük önəm verir. Bu yönü ilə o, həm lider, həm də müəllim obrazını birləşdirərək tibb sahəsində gələcək nəsillərin yetişməsinə töhfə verir.
Baş həkim olaraq Sahib Hüseynov xəstəxanada bütün tibbi xidmətlərin keyfiyyətinə nəzarət edir, müasir diaqnostik və müalicə metodlarının tətbiqini təşviq edir. Onun rəhbərliyi altında xəstəxana yalnız yerli xəstələr üçün deyil, regionlardan gələn və xüsusi müalicəyə ehtiyacı olan insanlar üçün də etibarlı bir sığınacaq olmuşdur. Bu fəaliyyəti, onun insanlara qarşı dərin hörmətini və hər bir xəstəyə fərdi diqqət göstərmə prinsipini açıq şəkildə ortaya qoyur.
O, vətənpərvərliyi və dövlətçiliyi ilə də seçilir. Sahib Hüseynov həmişə Azərbaycan Respublikasının səhiyyə siyasətini dəstəkləyir və ölkə prezidentinin, cənab İlham Əliyevin müəyyən etdiyi strateji hədəflərə sadiq qalır. Onun fəaliyyətində dövlətin maraqları ilə vətəndaşların sağlamlığının qorunması arasında balans hər zaman diqqətlə qorunur. Bu baxımdan, onun rəhbərliyi altında xəstəxana yalnız tibb müəssisəsi deyil, həm də milli vətəndaşlıq və dövlətçilik nümunəsi kimi çıxış edir.
Xüsusilə diqqətəlayiq olan odur ki, Sahib Hüseynov şəhid ailələri və qazilərə xüsusi qayğı göstərir. Onların tibbi ehtiyaclarının təmin olunması, reabilitasiya imkanlarının artırılması və sosial dəstəyin təşkilində onun şəxsiyyəti və təşəbbüskarlığı əvəzsizdir. O, hər zaman onların yanında olmaq, problemlərini həll etmək və cəmiyyət tərəfindən layiqli hörmətlə qarşılanmalarını təmin etmək üçün əllərindən gələni əsirgəmir.
Tibb xadimi olaraq onun fəaliyyəti yalnız xəstəxanada deyil, ölkənin səhiyyə sisteminin müxtəlif sahələrində də hiss olunur. Elmi araşdırmaların dəstəklənməsi, yeni tibbi texnologiyaların tətbiqi və gənc mütəxəssislərin yetişdirilməsi onun peşəkarlığının və humanist yanaşmasının əyani göstəricisidir. Onun elmi fəaliyyətinə görə Azərbaycanda tibb sahəsində böyük nüfuz qazanmış və beynəlxalq təcrübələrdən uğurla istifadə etmişdir.
Sahib Hüseynovun rəhbərliyi ilə Respublika Klinik Xəstəxanası həm tibbi xidmətin keyfiyyəti, həm də humanist qayğı baxımından nümunəvi müəssisəyə çevrilmişdir. Xəstələrin rahatlığı, tibbi heyətin motivasiyası və elmi inkişaf onun fəaliyyətinin prioritetləridir. Onun rəhbərliyi altında hər bir addım xəstələrin rifahı və tibbi xidmətin mükəmməlliyi üçün atılır.
O, həm də kommunikasiya və idarəçilik bacarıqları ilə fərqlənir. Komanda işini təşviq edən, hər bir işçini qiymətləndirən və onların peşəkar inkişafını təmin edən rəhbər olaraq Sahib Hüseynov xəstəxanada sağlam bir iş mühiti formalaşdırmışdır. Onun insani keyfiyyətləri və işinə olan sonsuz sədaqəti, həm həmkarları, həm də xəstələr tərəfindən yüksək qiymətləndirilir.
Dövlətin və cəmiyyətin etibarını qazanmaq onun üçün yalnız bir məsuliyyət deyil, həm də şəxsi prinsiplərin tələbi kimi qiymətləndirilir. Sahib Hüseynov hər zaman yüksək əxlaqi dəyərlərə sadiq qalır, vətəninə, dövlətinə və xalqına xidmət etmək üçün bütün imkanlarını səfərbər edir. Onun fəaliyyəti, insanlara olan diqqəti və dövlətçiliyə bağlılığı Azərbaycan tibb sistemində unikal bir nümunədir.
Nəticə olaraq, Sahib Hüseynov yalnız Respublika Klinik Xəstəxanasının baş həkimi deyil, eyni zamanda Azərbaycanın səhiyyəsinin inkişafında, dövlətçiliyin möhkəmlənməsində və vətəndaşlara göstərilən qayğının yüksəlməsində əvəzsiz rola malik bir liderdir. Onun fəaliyyəti, insanlara olan diqqəti, şəhid ailələri və qazilərə dəstəyi, dövlətə sadiqliyi və vətənpərvərliyi ilə hər bir vətəndaşa nümunə göstərir.